Prelegenci

Piotr Bieńkowski

Oracle

Piotr BieńkowskiTester w Oracle Polska Sp. z o.o. od 2009r.

Szczęśliwy posiadacz certyfikatu ISTQB Certified Tester Foundation Level.

Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Specjalizuje się w automatyzacji testów funkcjonalnych w środowisku OpenScript, a w wolnych chwilach żegluje.

przerywnik

Daniel Brzozowski

Politechnika Warszawska

Daniel jest programistą o dużym doświadczeniu w tworzeniu aplikacji internetowych w różnych technologiach od ASP .NET poprzez frameworki oparte na Pythonie, na PHP/MySQL kończąc. Ostatnie dwa lata pracował jako Front End Developer biorąc udział w tworzeniu aplikacji dla głównych instytucji finansowych w Polsce takich jak PKO BP, Inteligo czy Raiffaisen.

W chwili obecnej mieszka w Wielkiej Brytanii w Londynie, gdzie zamierza pracować przy bezpieczeństwie aplikacji webowych.

Dodatkowo jest studentem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych i aktualnie pisze pracę magisterską pod tytułem „Testy penetracyjne aplikacji webowych”.

W kwietniu tego roku zdobył tytuł MCPD (Microsoft Certified Professional Developer), który jest ostatnim certyfikatem w ścieżce .NET Framework 2.0 Web Applications.

W wolnych chwilach trenuje sporty walki (Krav Maga – stopień P1), słucha dużych ilości muzyki oraz uważnie śledzi nowinki ze świata aplikacji webowych.

przerywnik

Artur Chyziewicz

EDUSOLUTION s.c.

Współzałożyciel spółki EDUSOLUTION – firmy dostarczającej usługi edukacyjne z zakresu szeroko rozumianej inżynierii oprogramowania, technologii informatycznych, testowania i zarządzania jakością. Wcześniej jako absolwent Politechniki Śląskiej wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki pracował w wielu firmach informatycznych, gdzie przeszedł pełną ścieżkę kariery informatyka: od programisty, analityka, szefa produktu aż po stanowiska managerskie.

Zawsze zadawał sobie pytanie, jak tworzyć software lepiej, taniej i szybciej. Stąd zainteresowanie sposobami wytwarzania i testowania oprogramowania, projektowaniem architektury systemów informatycznych oraz zarządzaniem projektami.

Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje podczas prowadzonych szkoleń. Stara się ciągle udoskonalać efektywność przekazywania wiedzy i głęboko wierzy w cykl Deminga, podejście które stosuje w swoim życiu codziennym. Jego dewiza to „Usus magister est optimus”.

przerywnik

Nachum Dimer

TEST4LOAD

Nachum Dimer is an IT entrepreneur and the owner of TEST4LOAD – leading provider of load testing and performance optimization services. For more than a decade Mr. Dimer has been involved in development, testing and management of various software projects and enterprise systems. He has vast of experience and deep technological background in various fields, including Software and Performance Engineering, and Quality Assurance in Web and Telecom systems.

TEST4LOAD helps plan, implement, test and optimize performance aspects of multi-user software systems. Among the company’s customers are leading international companies. TEST4LOAD offices are located in Poland, Israel and United Kingdom.

przerywnik

Rafał Dobrosielski

CADOR CONSULTING Sp. z o.o.
przerywnik

Tomasz Dudziak

Teldat sp.J. Bydgoszcz

Absolwent Wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki Akademii Techniczno-Rolniczej (obecny Uniwersytet

Technologiczno-Przyrodniczy) w Bydgoszczy projektant stron internetowych, pracownik Teldat Sp.j. doktorant Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – w Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej

przerywnik

Krystian Kaczor

QAgile

W ciągu siedmiu lat pracy w IT, Krystian zdobył wszechstronne doświadczenie w całym cyklu wytwarzania oprogramowania. Pracował jako programista, wdrożeniowiec, support, kontakt klienta, Scrum Master, tester i Test Manager, dzięki czemu patrzy na oprogramowanie oraz proces jego wytwarzania z kilku perspektyw i znajduje wspólny język zarówno z biznesem, jak i IT.

Przełomowy w jego karierze okazał się pierwszy międzynarodowy projekt w Szwecji, gdzie odkrył talent do testowania. Wykonywanie już zaplanowanych czynności przestało mu wystarczad, postanowił dowiedzied się więcej i zdobył certyfikat ISEB CTFL, zaczął czytad fachową prasę i książki. Po trzech latach od rozpoczęcia tej przygody Krystian pracował jako Test Manager dla jednej z największych firm telekomunikacyjnych. Spotkanie z framework’iem Scrum i metodyką Agile w 2006 zaowocowało zainteresowaniem tematem Quality Assurance – Zapewnianiem Jakości i prowadzeniem zespołu w wymagającym środowisku „zwinnych” technik. W 2008 zdobył certyfikat Certified Scrum Master, a w 2010 następny certyfikat, Certified Scrum Professional. W swojej praktyce Krystian brał udział we wprowadzaniu Scrum’a do organizacji oraz ulepszaniu istniejącej implementacji zwiększając tym samym zadowolenie udziałowców oraz podnosząc morale zespołu.

Posiadane umiejętności komunikacyjne i zaufanie kierownictwa sprawiły, że powierzono mu także nadzorowanie współpracy z kontraktorami i dostawcami zewnętrznymi.

Obecnie Krystian pracuje dla największego na świecie wydawnictwa naukowego i jest odpowiedzialny za tworzenie i zarządzanie procesem testowania aplikacji webowych, promowanie jakości oprogramowania oraz – jako Scrum Master – prowadzenie zespołu w dostarczaniu nowych funkcjonalności zgodnie z framework’iem Scrum.

przerywnik

Piotr Kijewski

PZU

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania na wydziale informatyki o profilu bazy danych. Od ponad 6 lat związany zawodowo z obszarem zapewnienia jakości oprogramowania. Karierę w branży rozpoczynał jako tester, był kierownikiem testów a potem menedżerem zapewnienia jakości. Pracował również jako administrator systemów unixowych, a także ekspert w zakresie relacyjnych baz danych. Obecnie zatrudniony w PZU S.A. i PZU Życie S.A. na stanowisku menedżera zapewnienia jakości w dziale rozwoju aplikacji biznesowych. Zajmuje się monitorowaniem i optymalizacją procesu testowego a także wdrażaniem nowych rozwiązań i standardów w zakresie kontroli i zapewnienia jakości.

Członek Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Jako przewodniczący komisji egzaminacyjnej SJSI, zorganizował i uruchomił w 2007 roku proces egzaminowania i certyfikacji programu ISTQB Certified Tester w języku polskim. Posiada certyfikaty ISTQB Advanced – Test Manager

przerywnik

Sebastian Małyska

Alcatel-Lucent

Sebastian Małyska holds M. Sc. degree in Telecommunication and Electronics from the University of Technology and Life Science (UTP) in Bydgoszcz.

He began his career at Alcatel-Lucent (formerly Lucent Technologies) in 2005 and since then he has been working as Software System Test Engineer.

His current assignment are automation, stability & performance and security testing of Voice Mail System.

Member of SJSI and ISTQB Foundation Level certified tester.

przerywnik

Wojciech Pająk

testerzy.pl

Menedżer, niezależny konsultant, trener, autor materiałów szkoleniowych i publikacji z dziedziny testowania oprogramowania. Prelegent krajowych konferencji testerskich. Na polu zapewniania jakości i testowania oprogramowania jest aktywny od 2002 roku. Posiada ISEB Foundation Certifcate in Software Testing (2003). Główne zainteresowania w dziedzinie to zarządzanie testami, projekty internetowe i automatyzacja. Współpracował z firmami wytwarzającymi oprogramowanie wykonując testy aplikacji i wdrażając proces testowania. W ostatnich latach związany z IHS Global Insight, gdzie jako QA Manager odpowiadał za międzynarodowe zespoły testujące oprogramowanie produkowane przez Global Insight oraz Janes.

Doświadczenie zawodowe:

  • Rekrutacja, budowanie zespołów testerskich oraz zarządzanie nimi
  • Szkolenie zespołów w zakresie testowania oprogramowania
  • Testowanie systemów na platformach .NET, JAVA
  • Testowanie aplikacji internetowych PHP/MySQL, ASP .NET, JavaScript
  • Automatyzacja testowania z wykorzystaniem narzędzi open source oraz komercyjnych
  • Wykorzystanie narzędzi open source do zarządzania procesem testowania
  • Prowadzenie szkoleń dla testerów i menedżerów zespołów testerskich

przerywnik

Bartłomiej Prędki

Nokia Siemens Networks

Rozpoczął swoją karierę w 2004 roku jako tester aplikacji mobilnych. W ciągu następnych lat nabierał doświadczenia w obszarach testowania i zapewnienia jakości, skupiając się przede wszystkim na technologiach mobilnych.

W trakcie swojej kariery był zaangażowany m.in w testowanie, zarządzanie procesem testowym, szkolenia, wsparcie techniczne, analizę wymagań, rekrutację oraz tworzenie dokumentacji technicznej. Poza technologiami mobilnymi posiada także doswiadczenie w testowaniu systemów bankowych. W obecnym miejscu pracy jest zaangażowany w proces testowy stacji bazowych 3G/WCDMA.

Posiada certyfikat ISTQB Advanced Technical Test Analyst. Jest redaktorem magazynu „c0re”.

Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

przerywnik

Jan Sabak

AmberTeam Sp. z o.o.

Ekspert w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów. Od kilkunastu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami Zapewnienia Jakości. Obecnie pracuje dla AmberTeam, gdzie dba o to, żeby kierownicy działów IT oraz kierownicy projektów spali spokojnie mając pod kontrolą ryzyko projektowe. Posiada certyfikaty ISTQB CTFL oraz CTAL Test Manager. Prowadzi szkolenia z zakresu testowania. Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką. Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Prezes Komisji Rewizyjnej Zarządu Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych.

przerywnik

Krzysztof Słysz

CorrSE Sp. z o.o.

Ekspert w dziedzinie jakości oprogramowania, w CORRSE odpowiada za obszary związane z automatyzacją testów funkcjonalnych i testami wydajnościowymi w zespole „Test Automation”.
Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku Matematyka.
W trakcie kariery zawodowej zajmował się zagadnieniami zapewniania i kontroli jakości systemów informatycznych, testowania i automatyzacji testów oraz wdrożeniami rozwiązań narzędziowych wspierających pracę zespołów deweloperskich i testowych. W zaawansowany sposób wykorzystuje narzędzia do automatyzacji testów funkcjonalnych i wydajnościowych wiodących dostawców (m.in. IBM Rational, HP Software, Micro Focus) jak i opensource.
Certyfikowany specjalista IBM Rational zakresie automatyzacji testów funkcjonalnych. Posiada również certyfikat ISTQB Certified Tester Foundation Level.

przerywnik

Lubomir Stojek

Hewlett-Packard Polska

Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej. W czasie studiów pracował na uczelni jako asystent w Studium Podstaw Informatyki. Następnie rozpoczął pracę w firmie Fujitsu na stanowisku Presales Engieneer. Od 2001 roku pełnił funkcję Presales Managera u polskiego dystrybutora firmy Mercury Interactive, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenia rozwiązań dla kluczowych klientów. Obecnie pracuje dla firmy HP jako Manager odpowiedzialny z strategiczne i aplikacyjne technologie z obszaru BTO – HP Software.
Lubomir Stojek ukończył liczne szkolenia w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, m.in. z zakresu zarządzania i automatyzacji testowania w projektach informatycznych, integracji i konwersji danych. Był wykładowcą i prelegentem na krajowych konferencjach ISEB, IIR, Software Konferencje, SJSI. Należy do stowarzyszenia SJSI jako członek wspierający z ramienia HP Software.
Brał udział w licznych krajowych projektach, głównie z dziedziny testów wydajnościowych i zarządzania procesem testowania w działach QA dla systemów bankowości elektronicznej, finansowo-księgowych oraz systemów CRM.

przerywnik

Karolina Zmitrowicz

Profi-Data

Karolina rozpoczęła pracę w IT w roku 2006 od stanowiska specjalisty QA.  Karolina zdobywała doświadczenie w międzynarodowych, dużych projektach, wymagających nie tylko umiejętności efektywnego planowania zadań, ale i doskonałej komunikacji interpersonalnej. W trakcie projektów poznała proces zarządzania jakością od samego początku cyklu życia oprogramowania, aż po wdrożenie produkcyjne i utrzymywanie systemów i opracowała własne metody doskonalenia procesu testowania oraz najlepsze praktyki QA.
W trakcie swojej kariery pracowała jako Test Leader, Menedżer Kontroli Zmian, Technical Writer, Analityk biznesowy i systemowy. Obecnie pracuje jako analityk systemowy w projektach realizowanych między innymi dla największej polskiej instytucji ubezpieczeniowej. W pracy łączy aspekty analizy z wymaganiami jakościowymi produktu wykorzystując  doświadczenie zdobyte podczas ponad 3 lat testowania.
Jest autorką kilkunastu publikacji z obszaru QA u BA i redaktorem naczelnym magazynu c0re.
Posiada certyfikaty ISTQB Test Manager oraz REQB Certified Professional for Requirements Engineering.  Jest certyfikowanym menadżerem  i audytorem Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001: 2008).

Organizator