Prelegenci

Remigiusz Dudek

Remigiusz Dudek ukończył wydziałFizyki i Informatyki Stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Karierę rozpoczął jako programista z główną specjalizacją w języku Java. Po upływie roku został teseterem by następnie objąć pozycje lidera testów w firmie IBM Polska, doświadczenie to pozwala mu zatem objąć całość procesu wytwarzania oprogramowania. Brał on również udział przy tworzeniu metryk jakości jak również implementowaniu zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania w IBM Krakow Software Laboratory. Obecnie pracuje jako Quality Leader w firmie Luxoft Poland i aktywnie bierze udział w społecznościach Agile’owych.

przerywnik Rafał Dobrosielski

Absolwent Politechniki Gdańskiej, wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, ukończył również studia podyplomowe z zakresu Inżynierii Oprogramowania i Zarządzania Projektami.

Obecnie dyrektor programowy w Pomorskiej Akademii Optymalizacji Procesów.

Zawodowo, na co dzień, zajmuje się czynnie planowaniem, zapewnianiem i sprawdzaniem jakości w projektach informatycznych.

Jest autorem szkoleń i warsztatów z zakresu zarządzania projektem informatycznym, zarządzania i zapewniania jakości produktów informatycznych oraz adaptacji modeli procesów inżynierii oprogramowania na indywidualne potrzeby projektu.

Interesuje się analizą i modelowaniem procesów biznesowych w organizacjach jak również psychologią biznesu.

przerywnikMonika Konieczny

Monika Konieczny jest absolwentką informatyki UAM w Poznaniu. Na co dzień pracuje jako IT project manager/scrum master w iLoop Mobile (koordynuje pracę zespołów tworzących narzędzia umożliwiające realizacje mobilnych kampanii marketingowych). Doktorantka na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. W ramach badań naukowych zajmuje się szeroko pojętymi aspektami “miękkimi” w zarządzaniu projektami, zwłaszcza skutecznym motywowaniem.

Interesuje się podróżowaniem i poznawaniem ludzi, nurkowaniem oraz fotografią.

przerywnikRobert Kornaś

Project Manager i programista, specjalizujący się w tworzeniu systemów i aplikacji webowych, z kilkuletnim doświadczeniem w pracy nad projektami deweloperskimi. Główne zainteresowania obejmują optymalizację procesów biznesowych oraz podnoszenie jakości dostarczanych produktów. Pasjonat i praktyk zwinnego wytwarzania oraz testowania oprogramowania.

przerywnikMarcin Kowalczyk

Od 2005 roku pracuje jako inżynier testów w Tieto Poland. W trakcie swojej kariery zawodowej brał udział w projektach realizowanych zgodnie z metodykami tradycyjnymi i zwinnymi. Wielokrotnie pełnił funkcję menedżera testów będąc odpowiedzialnym za koordynacje zespołu, raportowanie, oraz tworzenie strategii. Od strony technologicznej miał okazję poznać wiele rodzajów sieci telekomunikacyjnych, najwięcej jednak miał do czynienia z sieciami dostępowymi. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), posiada certyfikat ISTQB Advanced Technical Test Analyst.

przerywnikMichał Kujałowicz

Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki.

Z testami oprogramowania związany od 2005 roku. Początkowo tester aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie Senior Test Engineer i Test Manager w Lufthansa Systems Poland Sp. z o.o. Zajmuje się zapewnieniem jakości w wysoko wyspecjalizowanym systemie do planowania lotów utrzymywanym dla największych linii lotniczych na świecie. W testowaniu główne zainteresowania związane są z zarządzaniem testami a szczególnie jego aspektami miękkimi.

Posiada certyfikat ISTQB Advanced Level Test Manager. W wolnych chwilach zapalony biegacz.

przerywnikAdam Marciszewski

Absolwent kierunku „Elektronika i Telekomunikacja” wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej. Testowaniem i kontrolą jakości systemów informatycznych zajmuje się zawodowo od 2005 roku. Pracując dla Tieto, wyspecjalizował się w systemach zarządzających sieciami telekomunikacyjnymi, działających zarówno w technologiach mobilnych i stałych. W swojej karierze zawodowej realizował geograficznie rozproszone projekty dla takich firm jak: Siemens, Ericsson, Nokia Siemens Networks, pełniąc rolę testera, scrum mastera, test leadera, test managera. Posiada certyfikaty ISTQB Foundation, ISTQB Advanced Technical Test Analyst.

przerywnikGrzegorz Marcjasz

Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Od 2004 roku pracuje w firmie Tieto Poland, na początku jako inżynier testów a później jako kierownik testów. Jako inżynier testów brał udział w wielu projektach zawiązanych z systemami OSS wykonując testy integracyjne i testy systemowe. Od 2007 roku pracuje na stanowisku kierownika testów odpowiadając za testy w kilku kolejnych dużych projektach z wieloosobowymi zespołami testerów.  Posiada certyfikaty ISTQB Advanced Test Manager oraz IPMA D.

przerywnikZbyszek Moćkun

Obecnie pracuje na stanowisku Head of QA Practice w firmie Cognifide.   Autor pracował w dużych międzynarodowych korporacjach (Motorola) jak i mniejszych firmach (Cognifide). Brał udział w projektach różnej wielkości dla różnych dziedzin (telekomunikacja, finanse, medycyna). Testowaniem oprogramowania zajmuje się już ponad 6 lat, z czego ostatnie 3 lata testował/zarządzał procesem testowych używając metodyk zwinnych (głównie SCRUM oraz Kanban).  Właśnie automatyzacja i metodyki miękkie są głównymi obszarami zainteresowań autora. Artykuły Zbyszka dotyczące automatyzacji były publikowane między innymi przez magazyn „Testing Experience” lub QA News (Spanish edition)

przerywnik

Łukasz Panusz

Jest absolwentem Wydziału Informatyki Politechniki Wrocławskiej, kierunek „Elektronika i telekomunikacja”. Od 2008 roku zajmuje się zawodowo testami oprogramowania realizując projekty m.in. dla LionBridge Ltd. , Athlon Technology Park. Specjalizuje się w automatyzacji testów funkcjonalnych, wydajnościowych, obciążeniowych dla systemów wytwarzanych w różnorodnych technologiach. Realizował również projekty z zakresu audytu bezpieczeństwa aplikacji internetowych.

przerywnikKrzysztof Senczyna

Tester, test manager zatrudniony w firmie Tieto w Ostrawie. Brał udział w kilku projektach związanych głównie z projektami z rynku telefonii komórkowej. Nie jest niewolniczo oddany branżowemu sposobowi życia w domenie IT – czyli włączony do sieci 24 h na dobę.

Główne zainteresowania to fizyka, dobra literatura sci-fi ( lata 50-80), historia a przede wszystkim jak najdłuższy urlop na Chorwacji.

Prelegent konferencji Reliasoft, SQAM, Czech Testing Days oraz PTI.

przerywnikRadosław Smilgin (21CN)

Samodzielny konsultant, freelancer w zakresie testowania oprogramowania, trener szkoleń dla testerów i menadżerów testów.

Właściciel portalu testerzy.pl

Autor publikacji z obszaru testowania i zapewniania jakości. Prelegent konferencji testerskich SJSI, PTI, SQAM, Testwarez, FreeTest.

Akredytowany przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych trener ISTQB Poziom Podstawowy.

Ekspert testów z doświadczeniem w następujących dziedzinach :

  • Testy funkcjonalne (ręczne i automatyczne)
  • Testy niefunkcjonalne: użyteczność
  • Audyty i ocena organizacji testerskich na bazie Test Process Improvement i Test Maturity Models
  • Testowanie w procesach wytwórczych oprogramowanie (waterfall, V-model, Rational Unified Process, Agile – Scrum etc.)

przerywnikTomasz Watras

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, specjalność „Bankowość” oraz Wydziału Informatyki Politechniki Wrocławskiej, kierunek „Inżynieria oprogramowania”. W latach 2002-2008 pełnił funkcję lidera zespołu zapewnienia jakości w Departamencie Informatyki LUKAS Banku S.A. uczestnicząc w wielu projektach informatycznych związanych z systemami bankowymi. W 2008 roku otworzył firmę TestBenefit, która do dzisiaj specjalizuje się w usługach związanych z testowaniem oprogramowania.

Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy oraz nowoczesnych metodologii w zakresie jakości produkcji oprogramowania, prowadząc wykłady, seminaria na lokalnych uczelniach wyższych.

przerywnikMarcin Złotowicz

Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Od ponad 4 lat pracuje w branży IT, większość z tego czasu w zespole QA. Od niespełna 3 lat jestem liderem zespołu testów w Ceneo.pl, serwisie Grupy Allegro, gdzie na co dzień zajmuje się m.in. organizacją i zarządzaniem pracy kilkuosobowego zespołu testów, oraz oczywiście testowaniem. Jestem szczęśliwym posiadaczem certyfikatu ISTQB (obecnie pracuję na jego zaawansowany poziom). W szczególności interesuje się narzędziami i technikami testów automatycznych.

przerywnikWiktor Żołnowski

Trener, Coach, Konsultant – Wolny Strzelec zajmujący się wdrażaniem praktyk jakościowych, oraz zwinnych metodyk zarządzania projektami w firmach z branży IT. Po pracy – bloger – twórca pierwszego w Polsce bloga o jakości oprogramowania –http://blog.testowka.pl.

Wiktor jakiś czas temu odkrył, że dużo skuteczniejsze od poszukiwania błędów jest zapobieganie ich powstawaniu. Od tamtego czasu heroicznie walczy z bylejakością w procesach wytwarzania oprogramowania oraz stara się szerzyć wszem i wobec dobre praktyki programistyczne pozwalające na zapewnienie wysokiej jakości oprogramowania.

przerywnik

 

3 responses to “Prelegenci”

  1. Łukasz Kędziora

    Witam,
    Na materiałach (pendrive), które dostalismy od Państwa brakuje prezentacji Pana Remigiusza Dudka z Luxoftu- “Testowanie w środowisku Agile :specyfikacja poprzez przykłady”. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje o w/w sprawie.

    1. admin

      Jak tylko dostanę, to wrzucę do ściągnięcia.

    2. admin

      Materiały p. Dudka już są podpięte po jego referat na stronie “Referaty”.

Organizator